top of page

יסודות חזקים

 

ארז אברמוב, ממציא ומפתח ה-EZRaider, הוא דמות ידועה בעולם הספורט המוטורי בישראל, אחרי שפיתח, בנה והתחרה עם חלק מרכבי הבאגי החדשניים ביותר בישראל, שזכו בפרסים רבים.

הסיפור של ה- EZRaider לעומת זאת, מתחיל הרבה לפני שארז בנה את הבאגי הראשון שלו – הוא מתחיל בחלום ילדות.

ארז, שנולד ב-1966 בישראל, בילה את שנות ילדותו בעבודה במשק המשפחתי – בגינון, חפירה, גרירה, קצירה וניווט עם ציוד כבד וטרקטורים – ותיקן אותם במידת הצורך – בנוסף למשימות האחרות שלו במשק.

בתחילת שנות ה-70, נסיעה על סקייטבורד היתה הדבר שכמעט כל ילד חלם עליו, אבל ללא כבישים סלולים בקרבתו, עבור ארז הצעיר זה היה רק חלום רחוק, חלום שהוא יטפח ויקדם בשלב מאוחר יותר בחייו.

erez-tractor-pic.png

חלום נולד

 

ב-1990, כחלק מהניסיון שלו להגשמת חלום הסקייטבורד והאהבה שלו לספורט אקסטרים מוטורי, בנה ארז את אב הטיפוס הראשון של מה שהפך בהמשך ל"EZRaider" – לוח גדול – בגודל ובמראה דומה מאוד לגלשן, עם מנוע דו-פעימתי של אופנוע, גלגלים גדולים, וכידון לייצוב – השראה שקיבל מאופנוע הים.

ההיגוי עצמו נעשה על ידי הטיית משקל הגוף על הלוח מצד לצד – כמו בסקייטבורד.


 

ארז המשיך לבדוק ולשפר את הכלי ולמרות שצורתו לא היתה מושלמת, היו לו יכולות שטח מעולות, חוויית נסיעה מהנה והיה כיף גדול לנסוע עליו במהירויות גבוהות בתנאי השטח של המושב.

first-design-sketches-pic.png

האהבה הנוספת

 

לחיים יש דינמיקה משלהם... ארז הצעיר גדל ובונה משפחה. כדי לתמוך בה, הוא עשה את מה שהיה הכי טבעי עבורו, פיתוח ובניית ציוד חקלאי למגוון רחב של יישומים.

העבודה בגיל צעיר במשק עם ציוד חקלאי, ההבנה של המשמעות האמיתית של אמינות, שליטה, ובטיחות, לא רק תרמו להצלחה העסקית של ארז, אלא גם אפשרו לו לתמוך באהבה הנוספת (והיקרה) שלו – לספורט מוטורי – פיתוח, בנייה והשתתפות בתחרויות עם רכבי באגי חדשניים משלו.

chais-prototype.png

מימוש של חלום

ב-2010, כשנסע עם הדוקאטי S4 RS שלו, ארז עבר תאונה הרת גורל.

לאחר ששבר את עצם הבריח, הוא ישב בסדנה שלו ללא יכולת להרים חלקים כבדים.

ארז החליט לנצל את הזמן כדי להתעסק עם פרויקט שהיה לו חלקי מתכת קלים ולא דרש הרמה של חלקים כבדים – זה היה הפרויקט מ-1990 וחלום הילדות שלו: 'סקייטבורד' השטח הממונע והייחודי.

לאחר שעבד קודם לכן על רכב לנהיגה עצמית למטרות צבאיות וביטחוניות- ארז הבין את החשיבות של רכבים קלים, זריזים וקטנים, שיכולים להעביר אנשים ואת הציוד שלהם בשדה הקרב. כתוצאה מכך, עוצבו מספר אבי טיפוס עם מנועי בעירה פנימית.

עם זאת, הפרויקט הקדים את זמנו, ובוטל ב-2015.

מתוך אמונה בקונספט הבסיסי, ארז החליט לייצר מכונה לעצמו בתור משתמש-קצה, מתוך שאיפה אחת – לייצר את הריגוש הממריץ ביותר בשטח.

המשימה דרשה עיצוב מאפס, ויצירה של מערכת מתלים חדשה ומוגנת בפטנטים, מנוע, שלדה, עיצוב ויכולת הרכבה קפדנית – התוצאה היתה לא פחות מפלא הנדסי, וסוג חדש של כלי וקטגוריה בעולם הרכב.


 

ה-EZRaider הינו שילוב של שני כלי רכב, הבאגי שארז בנה בעצמו, ההוט-רוד בצבע אדום, EZ (2006-2010), ומפלצת הדקר הכחולה – ה-Raider (2002-2006). הניסיון המצטבר של עשרות שנים, מאות ניצחונות במרוצים, האהבה ליצירה, בניית ציוד חקלאי ורכבי שטח – הכל התנקז לכלי חדש ששינה את כללי המשחק- ה-EZRaider!

ב-2017 ארז ייסד יחד עם מיקי בר וגדי בנימיני את חברת DSRaider Ltd. – לפיתוח, בנייה ושיווק ה-EZRaider – בכל העולם.

הרכבים פותחו, נבנו ונבדקו על ידי ארז בנסיעות שטח רבות.

hebrew-ezraider-LW-2.png

Some of the Vehicles Developed, Built and Raced by Erez

דרייב ליצירה

 

בין 1999-2002, בהשראת ה-Atom Ariel ו-Lotus Super 7, קארטינג והאהבה שלו לפורמולה 1, ארז פיתח ובנה באגי חדש, וניווט אותו לרמות חדשות של הצלחה.

היצירה החדשה, שנבנתה בתחילה עם מנוע Vmax המחובר לגיר Transporter של פולקסוואגן, כללה 20 הילוכים קדמיים ו-5 אחוריים, ארבע A-Arms עצמיים עם מרווח גחון גדול (דאבל ווישבון), בולמי זעזועים מתכווננים של KONI ובוכנות חנקן הפועלות בתור קפיצים, רדיוס גלגל גדול של 15 אינטש... במשקל של 55 ק"ג בלבד והגעה למהירויות של מעל 200 קמ"ש בשטח – זו היתה המפלצת המקורית.

ברגע שארז שם את ידיו על מנוע סוזוקי R1000 עם 180 כ"ס, הוא הצליח להפחית עוד את המשקל, והוסיף את היתרונות של מערכת הזרקת דלק חשמלית, הילוך אחורי חשמלי ועוד.

red-erez-buggy.png

Raid בראלי

 

בין 2002-2006, ארז פיתח ובנה את ה-Raider- מנוע טויוטה 1UZ V8, מערכת מתלים מולטי-לינק, באגי ה-RWD הייחודי עוצב במיוחד לראלי דקר, תוך מתיחת הגבולות של התקנים של דקר לרכבים משתתפים. ה-Raider תוכנן לנהיגה בקצב קבוע, והיה שונה מאוד מהבאגי הקודם שעוצב בתור רכב סופר-מהיר וזריז במיוחד.


 

משום שהתקנות של דקר מאפשרות עד 3 נוסעים, ארז עיצב את הבאגי בצורה שמנצלת את התקנה, ומיקום את מושב הנהג באמצע, גבוה יותר משני המושבים הנוספים – מה שמאפשר קריאה והתמודדות טובה יותר עם השטח.

על מנת לפצות על מרכז כובד המשקל הגבוה יותר שנוצר מהמושב המוגבה של הנהג, ארז מיקם את מכלי הדלק של 14 ליטר כל אחד – בתחתית הבאגי ולא במקום המקובל מאחור, מה שהנמיך את מרכז כובד המשקל.

עם בסיס גלגלית ארוך לתפעול טוב יותר, ארז עיצב את לוח המגן בדומה לשוברת קרח – כדי לחתוך את דיונות החול.

הוט רייד

 

ב-2006-2010 נולד הבאגי EX. בהשראת אהבתו לעידן רכבי ההוט-רוד משנות ה-50, פותחה מפלצת שטח, עם מנוע 1UZ 4 ליטר, זריזות יוצאת דופן, עם יחס דיפרנציאל נמוך מאוד להאצה מהירה – ממש ברוח ההוט-רוד. מכלי הדלק מוקמו בתחתית הרכב, והמשקל הכולל עמד על 1,250 ק"ג (כולל שני צמיגים חלופיים) המחולק 55% מאחור ו-45% בחלק הקדמי לתפעול טוב יותר ויכולות שטח משופרות – זה היה החלום של כל נהג, בכל מובן.

ez---red-rod-off-road.png
EZ_RAIDER_LOGO_01_ON-WHITE-(1).png
bottom of page